Bezpieczne ferie

Dnia 18.01.2011r., w związku ze zbliżającymi się feriami, w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela Policji w Zambrowie, Pani st. sierżant Moniki Bańkowskiej oraz pracownika KRUS w Zambrowie p. Marka Milewskiego z uczniami klas 0-III.

Pracownik KRUS przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat niebezpiecznych prac w gospodarstwie rolnym. Przedstawił przykłady zachowań zagrażających życiu.

Pracownik Policji przedstawiła prezentację omawiającą zagrożenia w trakcie zimowych zabaw.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek poświęcone tematyce bezpieczeństwa.

Kodeksem Postępowania w okresie Ferii
Przepis „Misia Dobromisia” na bezpieczne ferie.

:: Do zabawy wybieraj tylko bezpieczne miejsca: place zabaw, boiska oraz rożne tereny rekreacyjne - z dala od ulic, mostów, czy torów kolejowych.

:: Nie wchodź na lód zamarzniętych: jezior, stawów, rzek - pod wpływem ciężaru twojego ciała lód może załamać się.

:: Nie zjeżdżaj na sankach z górek, będących przy drogach i zbiornikach wodnych.

:: Nie rzucaj śnieżkami w jadące samochody - możesz spowodować wypadek.

:: Nie wrzucaj kolegom śniegu za kołnierz.

:: Przed wyjściem na dwór informuj swoich rodziców bądź opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywać oraz o której planujesz swój powrót.

:: Wracaj do domu o ustalonej przez rodziców bądź opiekunów porze - przed zapadnięciem zmroku.

:: Nie rozmawiaj z obcymi osobami, nie przyjmuj od nich słodyczy, prezentów, nie wpuszczaj ich do mieszkania.

:: Pozostając sam w mieszkaniu ostrożnie obchodź się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi.

:: Bądź ostrożny wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne mogą być niebezpieczne.

:: Przed zapadnięciem zmroku zawsze noś przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe.