Dzień Rodziny w Osowcu połączony z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska - 17.06.2019r.

Uczniowie poszczególnych klas z wychowawcami i nauczycielami jako drużyny, a także rodzice uczniów jako samodzielna drużyna pod przywództwem Pani Martyny Pęskiej uczestniczyli w kilku punktowanych konkurencjach.

Współzawodnicy przyjęli nazwę, zaprezentowali okrzyk mobilizujący do rywalizacji, a także zaprezentowali własny projekt ( skecz, piosenkę, wiersze, tańce, plakaty, a także demonstrację proekologiczną), które podlegały wzajemnej ocenie.

Następną konkurencją, w której punkty przyznawał tylko jeden sędzia, był quiz przyrodniczy. Każdą drużynę reprezentowało  5 zawodników.

Okazało się, że zwycięzcą w kategorii klas młodszych została drużyna klasy czwartej, a o ostatecznym zwycięstwie klasy ósmej, w kategorii „starszaków”, nad wicemistrzami, czyli drużyną rodziców, którzy zgromadzili jednakową liczbę punktów, zadecydował Tajny Funkcjonariusz Incognito, czyli pani Zofia Starzyńska. Oczywiście pokazała wszystkim zebranym swoją legitymację TFI i uzasadniła swój wybór. Wszyscy nauczyciele pozostali zgodni, co do sądu, że od rodziców nasze niektóre drużyny mogłyby się uczyć kreatywności, odwagi do wystąpień publicznych, szybkości działania i potężnego poczucia humoru, a także dystansu do własnej osoby. Drużyna rodziców nie miała problemu z błyskawicznym wymyśleniem swojej nazwy i okrzyku, a zaprezentowany projekt – taniec „ Belgijka” niczym odnawialne źródło energii „ naładowało pozytywnie” pozostałych uczestników rywalizacji.

Ten dzień urozmaicili wszystkim strażacy, którzy przeprowadzili krótką prelekcję na temat bezpiecznych zachowań i udostępnili do dokładnego obejrzenia bojowy wóz strażacki. Ponadto uczniowie mogli postrzelać do celu wodą z prawdziwego strażackiego węża, a dla ochłody i uciechy, nie tylko najmłodszych uczestników wspólnej zabawy, ustawili kurtynę wodną.

Nie mniejszą radość wszystkim obecnym sprawili motocykliści z Zambrowskiego Klubu Motocyklowego „Żubr”, którzy razem z panią Martyną Pęską i z księdzem Adamem Tomaszewskim, umożliwili chętnym przejażdżki na pięknych motocyklach, oczywiście w charakterze pasażerów.

Każdy mógł się posilić kiełbaską z ogniska i ochłodzić napojami przygotowanymi przez rodziców.

Po odjeździe najmłodszych, pozostali uczestnicy święta, już bez podziału na drużyny, przystąpili do sportowej rywalizacji i wspólnych zabaw, przygotowanych przez komitet organizacyjny, czyli panie Martynę Pęską i Dorotę Konieczną.