Święto Patrona

W dniu 25.04.2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna uroczystość – Święto Patrona Szkoły.

W uroczystości udział wzięły delegacje szkół z terenu Miasta i Gminy Zambrów oraz zaproszeni goście: ksiądz prałat Marian Olszewski, w imieniu Wójta, Sekretarz Gminy Zambrów, Pan Bogdan Pac, radny Gminy Zambrów Pan Marek Przeździecki, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Przeździecka, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Zambrów.

Spotkanie było okazją wręczenia nagród w konkursach.

W XIV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II komisja konkursowa nagrodziła 5 osób:

:: I miejsce – Michał Zaniewski (SP w Wiśniewie)

:: II miejsce – Piotr Zaniewski (SP w Wiśniewie)

:: III miejsce ex-aequo: Aleksandra Sienicka (SP w Osowcu) i Weronika Gromek (SP w Porytem-Jabłoni)

Wyróżnienie: Maja Paszkiewicz (SP w Porytem-Jabłoni)

Drugim konkursem przeprowadzonym w SP w Osowcu był konkurs plastyczny pod hasłem „Moje wspomnienie o św. Janie Pawle II”. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach.

Klasy 0 – II:

I miejsce – Bartosz Rybak (opiekun Izabela Rytelewska, SP 3 w Zambrowie)

II miejsce – Jakub Michalski (opiekun Regina Marciniak, SP 3 w Zambrowie)

III miejsce – Natalia Dąbkowska (opiekun Grażyna Kołdys, SP w Osowcu)

Klasy II – V:

I miejsce – Igor Pankiewicz (opiekun s. Justyna Lachowska, SP 5 w Zambrowie)

II miejsce – Szymon Kuczewski (opiekun Agnieszka Ogórkowska, SP 3 w Zambrowie)

III miejsce – Aleksandra Sienicka (opiekun Dorota Bielińska, SP w Osowcu)

Klasy VI-VIII:

I miejsce – Wiktoria Kalinowska (opiekun Marzena Wiśniewska, SP 5 w Zambrowie)

II miejsce – Wiktoria Bańkowska (opiekun Dorota Bielińska, SP w Osowcu)

III miejsce – Victoria Zaremba (opiekun Agnieszka Ogórkowska, SP 3 w Zambrowie)

Fundatorami nagród w konkursie wiedzy byli: proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika, Wójt Gminy Zambrów, posłanka na Sejm RP Bernadeta Krynicka.

Główną częścią uroczystości był montaż słowno -  muzyczny w wykonaniu uczniów, będący hołdem Patronowi.