EuroWeek

Między 16 a 20 marca 21 uczniów Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu wzięło udział w specjalistycznym obozie językowym "EuroWeek - Szkoła Liderów" w miejscowości Międzygórze, położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy brali udział w wykładach, projektach i prezentacjach prowadzonych  tylko w języku angielskim przez wolontariuszy m.in. z Argentyny, Kolumbii, Peru, Meksyku, Urugwaju, Malezji i Filipin. 

Uczniowie zostali przeszkoleni w następujących obszarach:

1. Rozwijające kreatywności.

2. Przemówienie publiczne.

3. Prezentacja kraju.

4. Praca w grupie.

5. Wieczór kulturowy.

6. Budowanie zespołu.

7. Debata.

8. Rozwijanie talentów.

9. Komunikacja w języku angielskim.

10. Kultura zachowania i postępowania.

Każdy dzień rozpoczynała rozgrzewka taneczna (tzw. Energizer) a zamykała prezentacja prac uczestników, a całość projektu, prezentacja kultury określonego kraju. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osowcu zaprezentowali Meksyk.  

Nasi podopieczni, jako reprezentanci jedynej szkoły podstawowej, byli najmłodszymi uczestnikami obozu. Oprócz nas, w tamtym okresie obecne były też grupy z 4 szkół ponadgimnazjalnych. Według organizatora projektu byliśmy bardzo kreatywni i mieliśmy najwięcej pozytywnej energii. Naszych uczniów uznano za bardzo zaangażowanych w pracach projektowych a umiejętności posługiwania się językiem angielski - za lepsze niż u niejednego licealisty. 

Trzeciego dnia pobytu na obozie szkoleniowym grupa odwiedziła Kopalnię Złota w Złotym Stoku gdzie dzieci dowiedziały się w jaki sposób w przeszłości wydobywano, przetapiano i przetwarzano złoto. Uczniowie dowiedzieli się też jak wyglądała pracownia, w której wytwarzano arszenik. Zwiedziliśmy szyb, w którym znajduje się podziemny wodospad a na powierzchnię wyjechaliśmy podziemną kolejką. Odwiedziliśmy też wystawę minerałów. Wrażenia z wyjazdu są niezapomniane.

Każdy uczestnik EuroWeek otrzymał certyfikat szkolenia z wymienionymi obszarami, które rozwijał.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów. Organizatorami wyjazdy był Pan Paweł Leśniewski, nauczyciel j. angielskiego, oraz Pani Dorota Konieczna.