Tydzień życzliwości w naszej szkole

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu, pod opieką p. Pawła Leśniewskiego, w ramach realizacji Programu profilaktycznego i wychowawczego, zorganizował Tydzień Życzliwości. W dniach 3-7 kwietnia przeprowadzono szereg działań mających na celu propagowanie pozytywnych postaw wśród członków społeczności szkolnej.

W poniedziałek wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali odznaki życzliwości. Przypominały one dzieciom o wadze ich działań podczas tego wyjątkowego tygodnia. Ich zachowanie było skrupulatnie oceniane przez nauczycieli na specjalnie przygotowanej tablicy.

Gospodarze klas otrzymali karty savoir vivre prezentujące zasady dobrego zachowania, które zostały wyeksponowane w klasach.

We wtorek uczniowie malowali plakaty, które posłużyły do stworzenia klasowych kącików savoir vivre. Ponadto, klas IV-VI, na zajęciach technicznych, przygotowywały przekąski dla wszystkich uczestników programu.

W środę uczniowie czytali rymowanki oraz fragmenty książek na forum szkoły. Patronat nad środą życzliwości objęła p .Teresa Rosa. Dzieci słuchały fragmentów  m.in. "Wielkiej księgi Kubusia Puchatka" autorstwa A.A. Milne.

W czwartek SU przygotował wystawę ozdób wielkanocnych. Ręcznie wykonane przez uczniów prace zostały wystawione na sprzedaż. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na zakup książek do szkolnego kącika czytelniczego.

W piątek miało miejsce zakończenie Tygodnia Życzliwości. Nauczyciele podsumowali zachowanie uczniów. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osowcu, Dariusz Krystosiak, koronował uczennicę klasy III, Aleksandrę Sienicką na królową życzliwości. oraz ucznia klasy IV, Huberta Kalinowskiego, na króla życzliwości.

Tydzień życzliwości spotkał się z niezwykłym entuzjazmem ze strony całej społeczności szkolnej.

Opiekun SU Paweł Leśniewski oraz Samorząd Uczniowski pragną podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego projektu.