Czytanie to przyjemność

Nasz szkoła gościła w środowy poranek 23 listopada znaną zambrowską pisarkę, panią Beatę Ciecierską. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Czytanie to przyjemność”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I - VI pracownicy biblioteki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Na początku pani Beata w kilku słowach przedstawiła się.   

Następnie zapoznała uczniów ze swoją twórczością. Zaprezentowała  napisane książki, w których po mistrzowsku bawi się słowem i rymem. Dzieci miały też możliwość obejrzenia rękopisów powieści „I tylko niebo” oraz „Skrzydlata”.  

Oprócz powieści, opowiadań i wierszy spod pióra pani Beaty wyszło także wiele niezwykle interesujących bajek dla dzieci o wysokich walorach edukacyjnych.  Jednej  z nich pt. „Opowiem Wam o cielaczku, który od rana zadawał trudne pytania” dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem.

Podczas spotkania autorskiego uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach literackich przygotowanych przez gościa, m.in. odgadywali rymowane zagadki, utrwalali swoją wiedzę o znanych bohaterach literackich, dopisywali dalszą część wiersza oraz wspólnie, głośno czytali utwory.  Spotkanie przebiegło w radosnej i twórczej atmosferze. Pani Beata Ciecierska podbiła serca słuchaczy otwartością, prostotą przekazu oraz niezwykłym urokiem osobistym. 

Dyrektor szkoły Dariusz Krystosiak składa pani Beacie Ciecierskiej serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie niezwykle ciekawego spotkania literackiego.