Czytanie to przyjemność

Dnia 10.11.2016r. w naszej szkole w ramach  projektu „Czytanie to przyjemność”, który włącza się w realizację polityki oświatowej MEN ustalonej na rok szkolny 2016/2017, odbyło się spotkanie z zambrowskim pisarzem książek dla dzieci panem Andrzejem Dobajem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z  klas 0-VI wraz z opiekunami. Na początku autor opowiadał w jaki sposób został pisarzem. Jak sam twierdzi, stało się to zupełnie przypadkiem. Gdy był chory i miał bardzo dużo wolnego czasu, przyszedł mu do głowy pomysł, by spełnić swoje dziecięce postanowienie. Wziął do ręki długopis i zaczął pisać „Zwierzątkowe abecadło”. Krótkie wierszyki o zwierzętach recenzowane przez najbliższe mu osoby: żonę i córkę stały się dla niego przepustką do tworzenia kolejnych utworów. Pan Dobaj wyjaśnił też słuchaczom, w jaki sposób powstały ilustracje do jego tekstów. Chętni uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty książek, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Na zakończenie uczniowie zasypali gościa pytaniami  dotyczącymi twórczości i życia codziennego autora. Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze. Z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci i zachęci ich do sięgnięcia po książki naszego gościa.

Panu Andrzejowi Dobajowi bardzo serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.