Igrzyska Powiatu Zambrowskiego w drużynowym tenisie stołowym

Drużyny z powiatu zambrowskiego rywalizowały w tenisie stołowym. Ekipy z Paproci Dużej, Wiśniewa oraz Szumowa wystąpią w finale grupy zachodniej w Nowogrodzie.

Igrzyska Powiatowe w drużynowym tenisie stołowym odbyły się w minioną sobotę, 29 października w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Osowcu. W zawodach uczestniczyło 30 uczniów, w tym 9 dziewcząt i 21 chłopców.

Turniej w kategorii dziewcząt został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Chłopcy natomiast rywalizowali w dwóch grupach, po czym rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Sędzią głównym zawodów był Marek Pietranik.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki i klasyfikacje

Dziewczęta

:: SP Paproć Duża – SP Wiśniewo 4:1
:: SP Osowiec – SP Paproć Duża 4:3
:: SP Wiśniewo – SP Osowiec 4:1

Klasyfikacja końcowa
I - SP Paproć Duża (Patrycja Lemańska, Julia Laskowska, Zuzanna Płocińska) - 2 pkt. - 7:5 (trener Rafał Piwoński)
II - SP Wiśniewo (Anna Lubiejewska, Justyna Lubiejewska, Wiktoria Laska) - 2 pkt. - 5:5 (trener Krzysztof Morysewicz)
III - SP Osowiec (Weronika Wardaszka, Zuzanna Walczuk, Sarah Nowak) - 2pkt. - 5:7 (trener Karolina Maliszewska)

Chłopcy

:: 3–4 miejsce: SP Stary Laskowiec – SP Stary Skarżyn 4:1
:: 1–2 miejsce: SP Paproć Duża – SP Szumowo 4:1

Klasyfikacja końcowa
I - SP Paproć Duża (Dominik Ogrodnik, Kacper Kulesza, Oliwier Słaby) - trener Rafał Piwoński
II - SP Szumowo (Mikołaj Werpachowski, Kacper Ziemak, Kacper Rostkowski) - trener Zenon Ogonowski
III - SP Stary Laskowiec (Tomasz Mioduszewski, Tomasz Gawkowski, Kacper Powojski) - trener Marek Pietranik
IV - SP Stary Skarżyn (Ernest Gawrychowski, Dawid Popławski, Jakub Olszewski) - trener Karolina Maliszewska
V - SP Wiśniewo (Marcin Wiśniewski, Krystian Kierzkowski, Stanisław Łada) - trener Krzysztof Morysewicz
VI - SP Grądy-Woniecko (Krystian Laskowski, Karol Grodzki, Jakub Tercjak) - trener Michał Jaroszewski
VII - SP Kołaki Kościelne (Łukasz Łada, Dominik Ostrowski, Bartosz Szeligowski) - trener Janusz Grodzki

Drużyny, które w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary. Zespoły dziewcząt SP Paproć Duża i SP Wiśniewo oraz chłopców SP Paproć Duża i SP Szumowo wywalczyły awans do Finału Grupy Zachodniej. Zawody odbędą się 20 listopada w Nowogrodzie.