PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ

Dnia 7 kwietnia 2016r., w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”.

W tegorocznej edycji udział wzięły dzieci z grup przedszkolnych działających przy szkołach w Osowcu, Starym Zakrzewie, Starym Laskowcu oraz Porytem Jabłoni.

Komisja konkursowa w składzie:

Teresa Rosa – przewodnicząca Komisji

Grażyna Walczuk – członek Komisji

Marzena Milczewska – członek Komisji

wysłuchała następujących utworów poezji dziecięcej:

1. Piotr Jakimiuk ze Szkoły Podstawowej w Porytem Jabłoni – wiersz Czesława Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”. Opiekun Pani Ewa Chrostowska.
  2. Gabrysia Malinowska  ze Szkoły Podstawowej w Osowcu – wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuraw i czapla”. Opiekun Pani Grażyna Malinowska.
  3. Alicja Milczewska ze Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu – wiersz Agnieszki Frączek pt. „Dama”. Opiekun Elżbieta Malinowska.
  4. Hubert Motyliński ze Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie – wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. Opiekun Marzena Szyszło.
  5. Patrycja Groszfeld ze Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu – wiersz Doroty Gellner pt. „Spacerek”. Opiekun Elżbieta Malinowska.
  6. Kornelia Kamionowska ze Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie – wiersz Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”. Opiekun Barbara Czajkowska.
  7. Dawid Zaniewski ze Szkoły Podstawowej Starym Laskowcu – wiersz Jerzego Kerna pt. „Piotruś i powietrze”. Opiekun Elżbieta Malinowska.
  8. Bartosz Głębocki ze Szkoły Podstawowej w Porytem Jabłoni – wiersz Czesława Janczarskiego pt. „ Straż pożarna”. Opiekun Anita Markowska.
  9. Jakub Kos ze Szkoły Podstawowej w Osowcu – wiersz Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel”. Opiekun Mariola Tryniszewska.

10.  Filip Mrozowski ze Szkoły Podstawowej w Osowcu – wiersz Jana Brzechwy „Ślimak”. Opiekun Mariola Tryniszewska.

11.  Natalia Pisińska ze Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie – wiersz Marii Konopnickiej pt. „Jadą, jadą dzieci drogą”. Opiekun Barbara Czajkowska.

12.  Jakub Mieczkowski ze Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie – wiersz Danuty Wawiłow pt. „Szybko”. Opiekun Barbara Czajkowska.

13.  Dawid Przychodzeń ze Szkoły Podstawowej w Osowcu – wiersz Heleny Bechlerowej pt. „Lekarstwo misia”. Opiekun Pani Grażyna Malinowska.

Laureatami zostali:

I miejsce w grupie dzieci 4-letnich: Gabrysia Malinowska

I miejsce w grupie dzieci 5-letnich: Kornelia Kamionowska

I miejsce w grupie dzieci 6-letnich: Filip Mrozowski

Wyróżnienia: Piotr Jakimiuk, Alicja Milczewska, Jakub Kos oraz Natalia Pisińska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorami konkursu były Panie Grażyna Malinowska oraz Mariola Tryniszewska.

Dyrektor szkoły, Dariusz Krystosiak, składa serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu: dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Zambrów, Pana Jarosława Kosa, za ufundowanie oraz wręczenie nagród.