Konkurs ekologiczny

Fundacja Zielony Horyzont z siedzibą w Warszawie, to organizator ogólnopolskiego konkursu „Drugie Życie Elektrośmieci” i „Drugie Źycie Baterii”.

W październiku 2014 r. 10 osobowy zespół uczniów klasy V „Elektroludki to My” przystąpił do udziału w w/w konkursach. Zbieraliśmy zużyte baterie, które do szkoły przynosili uczniowie klas I-IV oraz wychowankowie oddziałów przedszkolnych.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III za przyniesione baterie nagrodzeni zostali słodyczami, uczniowie klas IV – VI dodatnimi punktami z zachowania. Zbieraliśmy też zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Nasz zespół podjął też zadanie informowania społeczności szkolnej i lokalnej o szkodliwym wpływie ZSEE i baterii na środowisko przyrodnicze. Informowaliśmy też jak należy z tego typu odpadami postępować, gdzie oddać.

Oba konkursy prowadzone były do kwietnia 2015 r. Zostały one podsumowane na ogólnoszkolnym apelu 22 kwietnia. Zebrane baterie i zepsuty sprzęt elektroniczny i elektryczny odebrał ze szkoły organizator konkursu.

Nasza szkoła została nagrodzona punktami, które w sklepiku organizatora konkursów zamieniliśmy na aparat fotograficzny, odtwarzacz MP3 oraz kolorowe kredki.

Najważniejszym zwycięzcą konkursu jest nasza piękna planeta Ziemia, na której wysypiska nie trafiły zebrane przez nas sprzęty i baterie.

Zostały one poddane recyklingowi.

Opiekun zespołu „Elektroludki to My”

Bogusława Tarnowska