Dzień Rodziny

3 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny połączony z Festynem podsumowujących ogólnopolski konkurs „Czas na zdrowie”.

Dzieci miały okazję przebywać na terenie placówki wraz ze swoimi rodzicami. Czekało na nich wiele atrakcji i niespodzianek. Festyn otworzył dyrektor szkoły, pan Dariusz Krystosiak. Złożył dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka i życzył wszystkim zebranym udanej zabawy. W związku ze zbliżającymi się wakacjami odwiedziła nas przedstawicielka Policji w Zambrowie. Uczuliła dzieci na niebezpieczeństwa jakie mogą na nich czekać podczas letniego wypoczynku i pokazała jak ich uniknąć, by po wakacjach wrócić do szkoły wypoczętym i zdrowym.

Ciekawą lekcję historii poprowadzili przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej z Zambrowa. Zaprezentowali oni uczestnikom Festynu broń z różnych okresów historycznych Polski.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pracy pszczelarza, z którą zapoznali nas Państwo Dmochowscy. Dzieci z ciekawością słuchały o zwyczajach pszczół, miały okazję ubrać się w strój pszczelarza oraz spróbować miodu.

Rodzice wraz z dziećmi stanęli również do sportowych potyczek, w których nagrodami były zdrowe owoce. Wisienką na torcie okazały się warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie wraz z rodzicami przygotowali zdrowy posiłek. Firma „Biotrem” z Zambrowa zaopatrzyła szkołę w talerze z otrąb, które można było schrupać na deser.

Rada Rodziców zafundowała dzieciom lody.

Dzień ten minął w miłej i rodzinnej atmosferze.