Święto Szkoły

Miniony czwartek, 25 kwietnia 2013r., był szczególnym dniem dla społeczności naszej szkoły. Obchodziliśmy po raz kolejny święto patrona – Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny przybliżający postać Papieża.

Dyrektor szkoły Dariusz Krystosiak wspominając postać Karola Wojtyły, podkreślił szczególne znaczenie dialogu w życiu człowieka. Nawiązał do wartości wiary w naszym życiu.
W uroczystościach udział wzięli: ks. prałat Marian Olszewski, Wójt Gminy Zambrów Kazimierz Dmochowski, Przewodniczący Rady Rodziców Sławomir Michałowski oraz dyrektorzy szkół gminnych wraz z delegacjami uczniów i delegacje szkół z miasta Zambrów.

Uroczysta akademia była okazją do podsumowania i wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów przeprowadzonych przez szkołę: plastycznego i wiedzy.

W VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle pierwsze miejsce zajął Bartosz Krajewski z SP3 w Zambrowie (opiekun Dorota Świerżewska), drugie – Agata Zaniewska z SP w Starym Zakrzewie (opiekun Marta Weber), a trzecie – Natalia Skudzińska z SP w Osowcu (opiekun Teresa Rosa).

Konkurs plastyczny pt. „Jan Paweł II – Papież Rodziny” przeprowadzony został w trzech kategoriach. W kategorii klas 0-I pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Gosk z SP w Starym Skarżynie (opiekun Barbara Roman), II miejsce – Wiktoria Bańkowska z SP w Osowcu (opiekun Grażyna Kołdys), a III miejsce – Maciej Sternik z SP Starym Skarżynie (opiekun Barbara Roman). W kategorii klas II - III pierwsze miejsce przyznano Karolinie Zakrzewskiej z SP w Porytem Jabłoni (opiekun Irena Lubiejewska), II miejsce – Julii Mieczkowskiej z SP w Starym Zakrzewie (opiekun Marta Weber), a III miejsce – Kacprowi Modzelewskiemu z SP w Porytem Jabłoni (opiekun Irena Lubiejewska). W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Oliwia Kraszewska z SP5 w Zambrowie (opiekun s. Justyna Lachowska), II miejsce zajęła Patrycja Kalinowska z SP w Osowcu (opiekun Dorota Bielińska), a III miejsce – Maria Matejkowska z SP4 w Zambrowie (opiekun Maria Lubowicka).

Fundatorami nagród w konkursie wiedzy byli: proboszcz Parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika, Wójt Gminy Zambrów, Rada Rodziców SP w Osowcu oraz Bank Spółdzielczy w Zambrowie.