VII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

29 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osowcu, jako jedna z trzydziestu delegacji, wzięli udział w VII już Podlaskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II. Organizatorem zjazdu tym razem było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.  Tej wspaniałej inicjatywie od wielu lat patronuje Podlaski Kurator Oświaty oraz Biskup Łomżyński. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa Jana Pawła II: „ W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem”.

Spotkanie rozpoczęło się mszą święta w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie pod przewodnictwem  Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej  - Tadeusza Bronakowskiego. Następnie poczty sztandarowe przemaszerowali ulicami Kolna do Gimnazjum im. Jana Pawła II, gdzie miała miejsce druga część uroczystości.  Wszystkich gości niezwykle serdecznie przywitał Dyrektor Gimnazjum Pan Karol Chynowski i Burmistrz Kolna Pan Andrzeja Duda. Z kolei głos zabrała  Pani Wiesława Ćwiklińska – Podlaski Wicekurator Oświaty. Następnie zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania interesującego wykładu ks. dr. Jarosława Kotowskiego: „Szkoły Jana Pawła II, jako przestrzeń kształtowania postaw społecznych i obywatelskich".

Kolejnym punktem spotkania był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie, w którym zostały przedstawione istotne fakty z życia Papieża Polaka. Tuż po części artystycznej dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w warsztatach tematycznych. Finałowym punktem spotkania był tradycyjnie już wspólny poczęstunek.

Gorąco dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Jako członkowie Podlaskiej Rodziny Szkół jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tak niecodziennej i jakże ważnej dla nas uroczystości?

Serdeczne podziękowania składamy Panu Kazimierzowi Dmochowskiemu, Wójtowi Gminy Zambrów, za sponsorowanie dowozu na Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół.