Mały miś w świecie wielkiej literatury

Realizacja I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej Szkoły w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, wprowadzenie dzieci w świat literatury, budzenie zainteresowania książką, a także zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom i uświadomienie im roli czytelnictwa w życiu dziecka.

We wrześniu i październiku przedszkolaki realizowały I moduł Projektu „Czytamy razem
z małym misiem”.
Na początku zadaniem dzieci było wybranie grupowej maskotki, która będzie towarzyszyła im podczas całego projektu. Następnie nadały im imiona:
grupa 3,4,5-latków swoją przytulankę nazwała „Bruno”, zaś grupa 6-latków „Tosia”. Nieodłącznym elementem zadania było zorganizowanie, wypełnionego po brzegi „Kącika książek” w salach przedszkolnych.

Dzieci z pomocą wychowawczyń przygotowały „Dzienniczek małego misia”, który dzieci, po kolei, zabierały do swoich domów. Przedszkolaki i rodzice notowali w nim tytuły wspólnie przeczytanych utworów, a dzieci własnoręcznie wykonywały pamiątkowy rysunek.

Miłym akcentem w trakcie realizacji modułu były odwiedziny uczniów z klas IV i VIII oraz rodziców przedszkolaków, którzy czytali najmłodszym, pełne wartkiej akcji i humoru, utwory z literatury dziecięcej.

Na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.