Wizyta żołnierzy w naszej szkole

W dniu 16 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu odbyło się spotkanie z żołnierzami 13 Batalionu Lekkiej Piechoty 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze 4. kompanii wraz z dowódcą - ppor. Mirosławem Walczykiem zaprezentowali sprzęt wojskowy wykorzystywany w działaniach wojsk obrony terytorialnej oraz przybliżyli uczniom, jak wygląda ich codzienna służba. Ogromną atrakcję stanowiły pojazdy wojskowe, do których uczniowie mogli wsiąść i zapoznać się z ich wyposażeniem. Wielki entuzjazm uczniów wzbudziła przejażdżka wojskową ciężarówką.

Wizyta żołnierzy była niezwykle emocjonującym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Wyrazem wdzięczności za niezwykle wartościowe spotkanie był kosz słodkości wręczony gościom.

Organizatorem spotkania była Pani Katarzyna Bojanowska – Gromak.